Kaip Trys Karaliai LSDP frakcijos saulėgrįžą koalicijoje minėjo (arba A. Butkevičiaus, Č. Juršėno ir G. Kirkilo atviro laiško partijos bičiuliams vertimas iš lietuvių į lietuvių kalbą)

3 LSDP karaliai

Straipsnio struktūra:
pateikiamos originalios citatos ir jų vertimas į lietuvių kalbą.

(Nuorodą į analizuojamą tekstą: Trijų Karalių laiškas LSDP bičiuliams

Citata: „LSDP Prezidiumo paskelbtos diskusijos partijoje dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pradžia paskatino mus kreiptis į Jus, nes norėtume pateikti informaciją apie realią situaciją, kas yra būtina sąlyga atvirai, demokratiškai diskusijai ir teisingam apsisprendimui.
Vertimas:
a) jei nebūtų diskusijų dėl koalicijos ateities, tikėtina, kad senoji gvardija ir toliau visiškai nekomunikuotų frakcijos situacijos Seime savo partijų skyriams. Išvada – ačiū žiniasklaidai, G. Paluckui, kurio vienas sakinys iš esmės ir išbalansavo LSDP tylą,
b) “[…] informaciją apie realią situaciją. Potekstė – viskas, kas buvo iki šiol kalbama, tebuvo situacijos iškraipymai, galimi netiesos sakymai, interpretacijos. O štai dabar ( tik dabar) bus praverta teisingos informacijos pandoros skrynia.
Teisingas apsisprendimas – jau yra numanomas ir matomas 😉

Citata: “Mes visi pritarėme šio klausimo iškėlimui ir tikėjomės argumentuotos diskusijos..”
Vertimas:
a) kas yra <visi>? Tai nominalizacija, kurios pagalba siekiama padidinti sakinio, sakomos minties reikšmingumą, primiausia – kiekinį. Ar visi, tai  LSDP frakcijos nariai, ar visa koalicija, ar visi partijos skyriai?
b) „tikėjomės argumentuotos diskusijos”- ši sakinio dalis nubrėžia aiškią takoskyrą tarp a le racionaliai mąstančių ir tarsi adekvačių partiečių ir emocijomis pagrįstų, a le jaunatviško nesusitupėjimo persunktų bičiulių nuomonių… Žinoma, pastarieji suvokiami, kaip nebrandūs diskusijų dalyviai.

 

Citata: “Sudarydami koaliciją su LVŽS mes įsipareigojome Lietuvai.”
Vertimas:
klausimas, kas yra įsipareigojimų išmatuojami kriterijai? Kaip  įvertinate įsipareigojimų vykdymo užtikrinimą? Priešingu atveju, žodis “įsipareigojimas” tėra – eilinė politkorektiška šūdmalystė.

 

Citata: “Socialdemokratai visuomet buvo solidi, valstybiškai mąstanti partija.”
Vertimas:
kas galėtų tai paneigti 🙂
LSDP užmojai:
–  2016 m. Juozas Oleka (aka “Auksinis šaukštas”),
–  2017 m. Mindaugas Bastys (aka “Rosatom” ryšininkas. Hmm – galimas),
–  2017 m. Artūras Skardžius (aka “Vėjo malūnas).
Tikra tiesa – valstybiškai mąstanti…partija.

 

Citata: “Kas prisiims atsakomybę, jei mums išėjus Lietuva trejiems metams bus įstumta į politinę krizę ir „buksuos“ visi taip reikalingi ir žmonių laukiami sprendimai? “
Vertimas:
„kas prisiims atsakomybę”- formuojama nuomonė, kad tik LSDP yra Lietuvos kataklizmų neutralizatoriai ir ateities kūrėjai. Čia tiktų šūkis: Lietuva be LSDP, Lietuva- be ateities…

Citata: „Esame atsakingi, kad savo neapgalvotais veiksmais nesukeltume politinio, ekonominio ir socialinio nestabilumo.”
Vertimas:
absoliučiai populistinis žodžių junginys „esame atsakingi”. Kaip konkrečiai esate atsakingi? Ir kas pasikeis, jei nebūsite atsakingi.
Citata:  „Žalios šviesos uždegimas dešiniosioms partijoms irgi nėra mūsų siekis.”
Vertimas:
čia kalbama apie partijos politinę strategiją. Net, jei dešiniosios jėgos galėtų suvaldyti (anot LSDP trio) politinę krizę, LSDP vistiek tam priešinsis. Klausimas – jūs koalicijoje sprendžiate partijos reikalus ar Lietuvos gyventojų ir savo rinkėjų?

Citata: „[…]mes laikome Gintautą Palucką pernelyg padoriu politiku.”
Vertimas:
žodis “pernelyg” sustiprina komplimentą. Tačiau šiuo atveju tai pernelyg saldu. Dažniausiai po tokio “stipraus” komplimento seka šūsnis ‘nupylimo”.

Citata: „[…]partijos pirmininkas [G. Paluckas] tik prieš trejetą mėnesių įgijo įgaliojimus ir gana vėlai įsijungė į koalicijos darbą.
Ir čia nepaprastai svarbus yra tiesioginis ir atviras dialogas tarp koalicijos frakcijų, o ypač – tarp partijų vadovų. Ir ne viešojoje erdvėje, o prie derybų stalo […].”
Vertimas:
štai pirmieji pabarimai G. Paluckui. Esi naujokas, per vėlai įšokai į politinių žaidimų traukinį, esi dar jaunas, nes naudoji soc.mediją nuomonių raiškai.
Ir kas svarbiau – kalbiesi ne su mumis (= nederini bendros pozicijos), o sklaidaisi feisbuke. Niu niu niu…

 

Citata: „Taip jau yra mūsų visuomenėje, kad kur kas daugiau dėmesio skiriama viešinti nesutarimus, beje, neretai juos dirbtinai eskaluojant, nei pasidžiaugti  sklandaus darbo pavyzdžiais.
Vertimas:
kalti ne mes, o kažkas, dirbtinai eskaluojantis santykių negatyvą.
Tai vadinasi momentinis dėmesio perkėlimas į trečią šalį.
Bet, tam ir turite LSDP informacijos centrą, kurio tikslas skleisti gerąją “Trijų karalių“ žinią.

Citata: „ Norą likti koalicijoje ar iš jos išeiti gali lemti ne tik postų turėjimas, bet ir jų neturėjimas. Galbūt tik sutapimas, kad labiausiai nori išeiti tie, kurių ambicijos šiuo metu nėra įvertintos.“
Vertimas:
taip vadinamas apverstukas. Ne mes, turintys postus, bijome jų netekti, o jūs, jų negavę, ir todėl dabar trepsite kojele ir norėdami „įdurti“, skatinate išeiti iš koalicijos.
Ar tik ne LSDP frakcijos nariams, pasisakiusiems už išstojimą iš koalicijos, tai buvo adresuota?..

 

Citata: „Mes matome partijos skyrių sutrikimą svarstant šį svarbų sprendimą.”
Vertimas:
skyriai pasimetę, nesigaudo informaciniame Seimo frakcijos ir koalicijos veiklos lauke. Mūsų misija jiems parodyti savo (skyrių) nuomonės raiškos kryptį.
Turint omeny, kad jau 9 LSDP partijos skyriai pasisakė už išstojimą iš koalicijos. Ir sniego gniūžtė gali virsti lavina.
„Sutrikimas“ –žodis reiškiantis galimą nevaldomą pavojų ateityje, nežinojimą, pasimetimą. Ir čia būtina „Trijų karalių“ greitoji pagalba.

 

Ir „puiki“ pabaiga 🙂

Citata: „Svarbiausia šiuo metu – užkirsti kelią mėginimams priešpastatyti frakciją partijai.“
„Parodykime Lietuvos žmonėms, kad socialdemokratai  sprendimus priima racionaliai, apgalvotai, nebėgdami nuo atsakomybės ir įvertindami visas pasekmes Valstybei ir partijai.“
Vertimas:
bet koks sprendimas už išstojimą, a priori yra neteisingas. Bet kokia kita, nei „Trijų Karalių“ nuomonė yra priešinimas. Bet koks vieno žingsnio žengimas atgal, net, jei (kol kas hipotetiškai) tokiam atsitraukimo sprendimui pritartų dauguma partijos skyrių yra neracionalus, neapgalvotas, bėgantis nuo atsakomybės ir neįvertinantis visų pasekmių Valstybei ir partijai.
Aliooo, bičiuliai iš tų, devynių skyrių. Jūs jau esate „black liste“…

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s